Mit takar a kockázati életbiztosítás fogalma?
Mindenki szeretne minél tovább jó egészségben élni. Természetesen ahhoz, hogy ez megtörténhessen, tenni kell. Sajnos a nyugatias életvitel miatt, a legtöbben hajlamosak elhanyagolni a jó táplálkozást és elegendő mozgást, aminek megvannak a következményei. Persze a körültekintés és odafigyelés ellenére is történhetnek balesetek, amire senki sem gondol. Egy család életében bárkinek a halála nagyon felkavaró. Igaz, hogy az idősebb korosztály tagjainál, főleg, amikor hosszú betegeskedés is van, fel lehet készülni erre, de még így is fájó az elvesztés.
A legrosszabb ugyanakkor, amikor fiatal gyermekek maradnak az egyik számukra nagyon fontos személy nélkül. A bajokat tetézni tudja, ha anyagi teher is rájuk szakad. Egy temetés elég magas költség, amit a semmiből kifizetni komoly kihívást jelent. Szerencsére már vannak olyan lehetőségek, amelyekkel erre fel lehet készülni. A grantis.hu oldalon a kockázati életbiztosításról minden megtudható. Ez a biztosítási forma alapjaiban tér el a hozzá hasonlóktól.
A kockázati, más néven haláleseti biztosítás a befektetési és megtakarítási típusokkal szemben, a lejáratot követően nem fizet. Tehát, ha a futamidő 20 év és ezt túléli a befizető, akkor térítés nélkül szűnik meg. Akkor miért jó? A célja tehát, hogy minél inkább tehermentesítse a kedvezményezetteket, amennyiben a tragédia bekövetkezik. Általában akkor kötik meg többségében a szülők, amikor a gyerekek még nem rendelkeznek önálló keresettel. Amennyiben mégis megtörténik, amit senki sem szeretne, akkor a biztosító felé jelezni kell a tragédiát és a lekötött összeg így máris felszabadul.
Azért is előnyös ez a biztosítási forma, mert a többi változatnál gyakran ezek azonnal zárulnak, hogy ahhoz biztosan senki ne férhessen hozzá a hagyatéki eljárás végéig. A temetés ugyanakkor nem várhat és erre kölcsönt felvenni plusz terhet jelentene. A kockázati életbiztosítás ezért remek alternatíva, amire megéri támaszkodni. Inkább legyen a befizetés „kidobott pénz”, mint igénybe kelljen venni, de ha valami mégis történik, akkor a kedvezményezettekre nem száll semmilyen plusz teher, csak a gyász súlya nyomja majd a lelkület.